MOBİL UYGULAMA

MOBİL UYGULAMA

Mobil Uygulama Avantajları Nelerdir?

Son yıllarda işletmeler bütçeleri ve faaliyet alanları ne olursa olsun bir mobil uygulamaya sahip olmanın önemini kavramaya başladılar. Bir mobil uygulama sayesinde rakiplerinizin önüne çıkabilir ve potansiyel müşterilerinizin aklında yer edinen bir marka olabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamalar anında bildirim özelliği sayesinde müşterilere ürün ve hizmetlerinizi sürekli tanıtma ve onlarla iletişim kurma şansı verir.

Pazarlama süreçlerinde temel amaç potansiyel müşterileri çekebilmek ve mevcut müşterileri daimi müşteriler haline getirmek olur. Mobil uygulamaya sahip olursanız müşterilerinizi internetin karışık ortamından kurtararak tek bir tıkla ürün ve hizmetlerinizi satın alma kolaylığına eriştirebilirsiniz.

Mobil uygulama avantajları genel olarak şöyledir

 • Mobil uygulamanın en önemli avantajlarından biri sektörünüzde rekabette öne çıkmanızı sağlamasıdır. Rakipleriniz sadece web sitesi ve sosyal medyayı kullanırken sizler direkt müşterilerle etkileşime girebileceğiniz mobil uygulamaya da sahip olabilirsiniz.
 • Mobil uygulama sayesinde markanız müşteri kitlesi ile direkt ikili ilişki kurabilir. Böylece istediğiniz zaman müşteri kitlenize ulaşma şansı elde edebilirsiniz.
 • Mobil uygulamalar üzerinden müşterilerinize anlık bildirimler gönderebiliyorsunuz. Bu durum reklam maliyetlerini düşürür ve diğer taraftan etkili bir reklam stratejisine sahip olmanızı sağlar.
 • Mobil uygulama üzerinden müşterilerinize ürün ve hizmetleriniz hakkında pratik ve ücretsiz bir şekilde bilgi verebilirsiniz.
 • Bir işletme mobil uygulamaya sahip olduğunda marka bilinirliği de belirgin oranda artar.
 • Satış rakamlarınızı kolaylıkla yukarı çekebilirsiniz. Mobil uygulama ile kazançlarınızın arttığına şahit olabilirsiniz.

Küçük İşletmelere Mobil Uygulama Ne Kazandırır?

Küçük işletmeler genellikle mobil uygulamaya yatırım yapmaktan kaçınıyor. Ancak mobil cihazlar günümüzde pazarlama alanındaki payını her geçen gün arttırıyor. Büyük ve başarılı işletmelerin önemli bir bölümü hedef kitlesine mobil uygulama üzerinden ulaşıyor. Markaların müşterilerine özel olarak ulaşabilmesi mobil uygulamanın tercih edilmesinde öncelikli nedenler arasında yer alıyor.

İşini büyütmek isteyen küçük işletmeler için mobil uygulama hayati önem taşıyor. Ülkemizde henüz küçük işletmeler mobil uygulamanın gücünü kavramış değil. Oysa Amerika ve Avrupa’da büyüme hedefleri olan ve kazançlarını arttırmak isteyen birçok işletme mobil uygulamaya yatırım yapıyor.

Küçük işletmeler için mobil uygulama şu imkanları sağlar
 • Mobil uygulama küçük bir işletme için her zaman ulaşılabilir olmak demektir. Dükkanınızın 7 gün 24 saat işlek bir caddede açık olduğunu düşünün.
 • Müşterilerinize mobil uygulama ile direkt olarak ulaşabiliyorsunuz. Araya başka bir aracı girmeden müşterilerinizi satın almaya ikna edebilirsiniz.
 • Mobil uygulamalar her zaman müşteri deneyimini arttırır. Böylece mobil uygulama daha küçük işletme olsanız dahi müşteri sadakatini arttırır.
 • Mobil uygulamalar işletmenizin marka bilinirliğini sağlamada çok işlevseldir. Doğru bir pazarlama stratejisi ile mağazalarda sektörünüzün en çok tercih edilen mobil uygulamasına sahip olabilirsiniz.
 • Türkiye’de birçok küçük işletme mobil uygulamaya yatırım yapmıyor. Bu yüzden mobil uygulama yatırımları yaparak rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Mobil Uygulama İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmak Gerekir?

İşletmeler mobil uygulamaları her zaman ekstra bir maliyet olarak görüyor. Mobil uygulamaların bir işletme için maliyeti kurumsal ihtiyaçlara göre değişiklik gösteriyor. İşletmenin büyüklüğü, mobil uygulama ile yapılacak faaliyetlerin entegrasyonları, uygulamadaki iletişim ağı genişliği, içerik güncelleme sıklığı gibi birçok durum mobil uygulama bütçesini etkiliyor.

Sosyal Abla olarak bizler mobil uygulama bütçesi için sizlere ihtiyaçlarınıza göre bir analiz yapıyoruz ve bir fiyat teklifi sunuyoruz. Mobil uygulama fiyatları uygulama türü, uygulamanın kaliteli, içindeki entegrasyonlar ve özellikler gibi birçok unsura göre değişiyor.

Tüm müşterilerimiz için mobil uygulamaları kurumsal ihtiyaçlara göre hazırlıyoruz. Sahip olduğunuz mobil uygulama tamamen size ait oluyor. Bu yüzden mobil uygulama fiyatları için öncelikle bizlerle iletişime geçerek bir teklif almanız daha iyi olacaktır.

Kullanıcı dostu tasarıma sahip en kaliteli mobil uygulamayı markanız için sıfırdan en uygun fiyatlarla üretiyoruz. Satış sonrası mobil uygulama yönetimi ve geliştirme çalışmaları konusunda da sizlere rehberlik ediyoruz.

Diğer Hizmetlerimiz